Evcil Hayvanlarınızda Bilimsel Faydalar

Evcil Hayvanlarınızda Bilimsel Faydalar

           Mutamin somon balık yağı kalp damar hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, eklem hastalıkları ve eklem hastalıklarından oluşan enflamasyonlarda da etkili ve iyileştiricidir.

          Mutamin somon balık yağı içerdigi yüksek oranda ki EPA ve DHA ile doğurganlık ve fetal gelişimine de fayda sağlar. Yapılan testlerden elde edilen veriler üreme yaşlanmasının azalmasına ve üreme ömrünün uzamasına katkıda bulunduğunu göstermiştir. Somon yağının ayrıca erken doğum ve doğum komplikasyonlarının risklerini azalttığı da yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

          Mutamin somon balık yağı metabolizmanın düzenlenmesinde ve bağışıklık sisteminin güçlenmesinde önemli faydalar sağlar. Ayrıca tüylerin yenilenmesini, daha sağlıklı ve parlak görünmesini de sağlar. Deride oluşan kaşıntı ve tahrişleri önler, sezon dışı tüy dökülmesini, derinin kuruyup pul pul dökülmesini engeller.

          Mutamin somon balık yağı besin takviyesinin içeriğindeki yüksek oranlı Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri sağlıklı deri ve parlak tüy oluşumunu destekler. Bu sayede derinin daha sağlıklı ve güzel görünüme kavuşmasını sağlar. Hassas derilerde oluşan alerji, kaşıntı, tahriş ve kurumanın da önüne geçer.

          Mutamin somon balık yağı bağ dokusu ve kemiklerin ana maddesi olan kolojen üretimine yardımcı olur. Bu yüzden eklem hastalıkları üzerinde de çok etkili ve faydalıdır. İçerdiği etkin omegalar sayesinde eklemler üzerinde koruyuculuk sağlar ve hareket gücünü, kapasitesini arttırır.

          Mutamin somon balık yağı hem iç, hem de dış hastalıklara karşı koruyucu kalkan görevi üstlenir.Özellikle hayvanlarda yiyeceklerden dolayı oluşan bağırsak hastalıklarını önlemeye yardımcı olur ve bağırsakları düzenler.

         Mutamin somon balık yağı hamilelik döneminde ki hayvanlar üzerinde de etkilidir. Anne karnındayken yavruların zihinsel ve yapısal gelişimini destekler. Kan basıncı seviyesinin düzenlenmesini sağlar

          Mutamin somon balık yağı düzenli kullanımda birçok kanser çeşidini önlemeye yardımcı olur. Ayrıca yemek borusu ve midenin hassas mukoza tabakalarını da korumaya yardımcı olur.